LECZENIE

Zajmujemy się leczeniem zwierząt towarzyszących: psów, kotów, zwierząt futerkowych, egzotycznych, gryzoni i gołębi oraz zwierząt hodowlanych. Współpracujemy z hodowcami psów, kotów, gołębi oraz wybitnymi ośrodkami i specjalistami z dziedziny weterynarii. Udzielamy porad z zakresu utrzymania, hodowli i pielęgnacji zwierząt. W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny, drogą elektroniczną lub osobisty!

PROFILAKTYKA

Prowadzimy szeroki zakres usług m.in. szczepienia przeciw chorobom zakaźnym oraz wściekliźnie, odrobaczanie, zwalczanie pasożytów zewnętrznych (pcheł i kleszczy), antykoncepcję. Każdy pies zaszczepiony przeciw wściekliźnie otrzymuje LYSSETKĘ - kolorowy, unikalny identyfikator przyczepiany do obroży. Wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne oraz poradnictwo żywieniowe m. in. zapobieganie otyłości. Oferujemy szeroki zakres karm dietetycznych i bytowych renomowanych firm m.in. Royal Canin, Eukanuba, Purina oraz udzielamy porad w zakresie diet domowych. Modelujemy nieprawidłowe zachowania wynikające z agresji i/lub stresu (feromonoterapia). Prowadzimy usługę trwałego elektronicznego znakowania zwierząt, tzw. chipowania. Przygotujemy i pilotujemy badania surowicy krwi w kierunku określenia poziomu przeciwciał przeciwko wirusowi wścieklizny dla zwierząt udających się do Anglii , Szkocji, Irlandii, Norwegii i na Maltę, doradzimy jak zaplanować zagraniczną podróż z czworonogiem. Posiadamy uprawnienia do wystawiania paszportów dla zwierząt.

DIAGNOSTYKA

Badania diagnostyczne takie jak: morfologia i biochemia krwi, rozmazy, testy hormonalne, badanie moczu, badanie parazytologiczne, badanie kału na strawność, bakteriologia z antybiogramem, badanie mykologiczne, wymazy z wola i ze steku gołębi i ptaków ozdobnych, szybkie testy diagnostyczne, oznaczanie poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie (ważne dla zwierząt wyjeżdżających za granicę), badanie cytologiczne i histopatologiczne - wykonujemy na miejscu lub w specjalistycznych laboratoriach, z którymi współpracujemy w Polsce jak i za granicą (Epitet, Vetlab, Idexx, Laboklin)

CHIRURGIA

Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej m. in.: sterylizacja, kastracja, mastektomia, cesarskie cięcie, zabiegi na jamie brzusznej, chirurgia urazowa i onkologiczna. Korzystamy z bezpiecznego znieczulenia infuzyjnego, a stały monitoring pacjenta przy pomocy pulsoksymetru i kardiomonitora zwiększają bezpieczeństwo zabiegu.

STOMATOLOGIA

Leczenie i profilaktyka chorób przyzębia, ekstrakcje, usuwanie przetrwałych zębów mlecznych, ultradźwiękowe usuwanie kamienia.

POŁOŻNICTWIO I ROZRÓD ZWIERZĄT

Badanie wymazów pochwowych i oznaczanie poziomu progesteronu w surowicy w celu ustalenia optymalnego terminu krycia, potwierdzenie i monitoring przebiegu ciąży przy pomocy USG, pomoc porodowa, zabieg cesarskiego cięcia.

WIZYTY DOMOWE

Na terenie miasta i powiatu Trzebnica świadczymy wizyty domowe, w trakcie których możliwe są zabiegi profilaktyczne i lecznicze u zwierząt. W sprawie wizyt domowych prosimy kontakt telefoniczny.